Seminarski i Diplomski Rad

Zaštita informacija 
Vrsta: Seminarski | Broj strana: 12 | Nivo: Visoka škola za kriminalistiku i bezbednost

Висока школа струковних студија за
kриминалистику и безбедност
-Ниш-
Семинарски рад
Предмет: Корпоративна безбедност
Тема:Заштита информација
Ментор: Студент:
Проф. Др Мирослав Милутиновић Иван Мазић
Бр.индекса 25/09
Ниш,2011.
Садржај
Увод
Информатичка технологија је у садашње време нашла примену у свакој области.примена информатичке технологије у знатној мери олакшава обављање послова и зивота људи.Информатичка технологија је у знатној мери проширила људске могућности у сфери прикупљања,чувања,обраде,корисшћења и презентирање информација.У условина савременог тржиста,пословни успех и економска безбедност незамисливи су без информационе безбедности. Информације и информациони ресурси представљају материјална добра и збпг тога је застита информација неодољиви део пословања.
1.Правни оквир за заштиту пословне тајне
Информације су одувек биле веома важне за све аспекте људског организовања и деловања па тако и за успешну послоовну делатност.Свака информација ,а к за обавњање пословних активности и за остваривање пословних интереса и циљева пословног субјекта представља пословну информацију.Већина пословних инфпрмација је јавна,међутим,пословне информације које су тако важне за неку пословну организацију да би јој њихово неовлашћено одавање могло нанети огромну штету проглашавају се пословном тајном и штите у складу са законом.
2.Појам пословне тајне
Појам пословне тајне се раѕликује у различитим правним системима,али у свим дефиницијама постоје елементи који су заједнички.Пословна тајна је ску података и информација које се користе у пословању, а који пословном субјекту којем ти подаци припадају,доносе корист и осигуравају предност према конкуренцији.Предмет пословне тајне могу да буду технологије,иѕуми,састојци неког проиѕвода итд.Пословну тајну представлјају подаци који су као пословна тајна одређени законом,неким другим прописом или опстим актом трговинског друства.Свако правно лице је дужно да као тајну чува податке које је као пословну тајну сазнало од другог лица.
2.1. Општи акт о пословној тајни
Подаци који представљају пословну тајну не смеју се саопштавати нити чинити доступним неовлашћеним лицима ,ако посебним ѕаконом није нешто друго одређено. Пословну тајну су дужни чувати сви радници.Законским актом о заштити пословне тајнте треба се уредити у којим се случајевима пословна тајна може открти, а у којим не.
2.2.Изузеци од чувања пословне тајне
Повредом чувања пословне тајне не сматра се кад се тајна открије неком физичком или правном лицу које има овлашћења и коме се те тајне морају саопштити.Такође ако се пословна тајна изнесе на неком састанку и ако је те у циљу обављања послова не сматра се повредом пословне тајне.Особа која износи податке треба да обавести присутне на састанку да се подаци сматрају пословном тајном и да се они не могу саоставати на другом месту.Повредом пословне тајне се такође не сматра ако се иѕнесу подаци о почиљњном кривичном делу.

---------- OSTATAK TEKSTA NIJE PRIKAZAN. CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU. ---------- 

www.maturski.org 

 

MOŽETE NAS KONTAKTIRATI NA E-MAIL: [email protected]

 

 

 

 

maturski.org Besplatni seminarski Maturski Diplomski Maturalni SEMINARSKI RAD , seminarski radovi download, seminarski rad besplatno, www.maturski.org, Samo besplatni seminarski radovi, Seminarski rad bez placanja, naknada, sms-a, uslovljavanja.. proverite!